מדברים ערבית

 

פרויקט "מדברים ערבית" הינו פרויקט ללימוד ערבית מדוברת ומעשית, אותו אנו מציעים בחינם למתנדבי העברית שלנו ובעלות סמלית לצוותי רפואה של "איחוד הצלה".

 

מדברים ערבית - צוותי רפואה

"מדברים ערבית - צוותי רפואה" הוא פרויקט להקניית מיומנויות שיח בשפה הערבית לצוותי רפואה ממערב ירושלים, ומתנהל בשיתוף פעולה עם ארגון "איחוד הצלה".

הפרויקט מקנה למשתתפי/ות כישורי שיחה בסיסיים בערבית מדוברת בשילוב תכנים מעולם הרפואה במטרה לספק להם כלים מעשיים לתקשורת עם מטופלים. חומרי הלימוד הם חומרים מקוריים אותם פיתח הצוות הפדגוגי של העמותה בשילוב תוכנת "שפה אחת". בכל קבוצה פועל צוות של 3-4 מתנדבות דוברות ערבית, עם דגש על מיומנויות תקשורת שימושית ותרגול דיבור.

 

הפרויקט פועל במטרה לצמצם את מחסום השפה המקשה על יכולתם של צוותי רפואה לתקשר עם מטופליהן/ם דוברי הערבית וכך לקדם את יכולתם להעניק טיפול רפואי איכותי לתושבי מזרח ירושלים במסגרת תפקידן/ם.  

הפרויקט הוקם בשנת 2016 על רקע הקשיים בהם נתקלים פרמדיקים/ות דוברי עברית בבואן/ם להעניק סיוע רפואי לתושבי מזרח ירושלים, כיוון שרוב המתנדבים אינם דוברים את השפה הערבית. הפער השפתי עשוי להיות לעתים מכשול בהגשת טיפול ראשוני מציל חיים בעת אירועי חירום. כמענה לנתק הבין-שפתי הקמנו את פרויקט מדברים ערבית לצוותי רפואה.

בשנת הלימודים 2018-19 ליסאן העבירה שיעורי ערבית מדוברת לצוותי רפואה למתנדבי "איחוד הצלה".

ערבית למתנדבים/ות 

 

פרויקט "ערבית למתנדבות - العربية للمتطوعات" מציע שיעורי ערבית מדוברת לכלל מתנדבות/י הפרויקטים שלנו וכן לסטודנטים נוספות/ים שלוקחות/ים חלק בפרויקטים התנדבותיים של היחידה למעורבות חברתית באוניברסיטה. אנו מאמינות בחשיבות ידיעת השפה הערבית כחלק בלתי נפרד מפעילותן/ם של המתנדבות/ים.

הפרויקט מציע שיעורים המתמקדים בערבית המדוברת היום-יומית ברמות בסיס וביניים, בשיתוף "מדרסה – לומדים לתקשר", המשתמשים בשיטות לימוד חווייתיות וגישה מקוונת אישית לכל תלמיד/ה. השיעורים מתקיימים בקמפוס הר הצופים ומועברים על ידי מורות מקצועיות דוברות ערבית.

13

מתנדבים/ות

57

תלמידות

3

קבוצות